Aktuality

Ďakujeme za vaše 2 percentá

13.11.2023

Občianske združenie Nádej pre Pľúca ďakuje všetkým darcom, ktorí prejavili nielen ochotu, ale aj skutočne darovali 2% zo svojich odovzdaných daní nášmu združeniu.

Ďakujem zvlášť zamestnancom a kolegom VÚSCH a.s. , ktorí sa rozhodli darovaním svojho 2% podielu z dane podporiť iniciatívu pri napĺňaní cieľov združenia a zvládaní úskalí, ktoré toto ochorenie so sebou prináša.

Veľmi nás teší, že ste aj týmto spôsobom prejavili svoju spolupatričnosť, empatiu a pochopenie. Vaše príspevky pomôžu skvalitniť a uľahčiť život pacientom s Idiopatickou pľúcnou fibrózou a aj vďaka Vašej podpore môžeme pokračovať v poslaní nášho Občianskeho združenia.

Vďaka Vašim príspevkom sme tento rok mohli zakúpiť 2 ks prenosných kyslíkových koncentrátorov s náhradnými batériami.

Ďalšie získané finančné príspevky budú využité na realizáciu aktivizačných činností a projektov zameraných na poradenstvo a podporu pacientov a ich rodín pri boji s týmto zákerným ochorením.

 

Ďakujeme za Vašu pomoc a podporu.

 

Mgr. Vladimír Neckár

prezident OZ – Nádej pre pľúca

Nová kampaň Nádych pre život šíri povedomie o progresívnych pľúcnych fibrózach

Rôzne druhy progresívnej pľúcnej fibrózy v Európe ročne spôsobia smrť viac ľudí, než známe druhy rakovín. Európska federácia pľúcnych fibróz (EU-IPFF) chce preto zvýšiť povedomie o pľúcnych fibrózach, upozorniť na toto vážne, invalidizujúce ochorenie a vyjadriť podporu pacientom v kampani Nádych pre život.

Dozvedieť sa viac